top of page
Çelik işleri

Tek parçada brüt 2500 kg döküm kapasitesine sahip 2 adet indüksiyon ocağımız ile Dökme Demir Alaşımları (Pik Döküm, Sfero Döküm, Beyaz Dökme Demir), Alaşımlı-Alaşımsız ve Paslanmaz Çelik Döküm yapmaktayız. Makine, Otomotiv, Vana, Tarım, Maden, Denizcilik ve Enerji Sektörlerinde tek vardiyada aylık 150 Ton kapasitemiz ile yurtiçi ve yurtdışında müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

modelhane foto.JPG

Model Yapımı

Dökümü yapılacak parçalar için müşterilerimizin talepleri doğrultusunda  model imalatı yapılmaktadır.

Kalıplama

Dökümhanemizde, alfaset reçineli kalıplama ve sentetik kum ile kalıplama olmak üzere iki farklı sistem kullanılmaktadır.10 ton/saat kapasiteli alfaset reçineli sürekli karıştırıcılı sistem ile boyut fark etmeksizin kalıplama yapılmaktadır. Bu sistemi 3 ton/saat kapasiteli mekanik kum yenileme sistemi desteklemektedir.

reçineli kalıplama.jpeg
maça makinesi.jpeg

Maça Yapımı

Otomatik maça makinesinde alkafen reçine ile ve 10 ton/saat kapasiteli alfaset reçineli sürekli karıştırıcı ile maça üretimi yapılmaktadır.

Ergitme & Döküm

Duet power özellikli 2 adet indüksiyon ocağımız ile brüt parça ağırlığı 2500 kg'a kadar Dökme Demir Alaşımları (Pik Döküm, Sfero Döküm, Beyaz Dökme Demir), Alaşımlı-Alaşımsız ve Paslanmaz Çelik Döküm parçalar dökebilmekteyiz.

Dökümhanede Erimiş Metal
Elektrikli Öğütücü

Temizleme

Üretimi tamamlanan döküm ürünler askılı kabinlerde otomatik olarak kumlanarak yüzey temizliği yapıldıktan sonra müşteri talepleri doğrultusunda manuel taşlama istasyonlarında temizlenmektedir. 

bottom of page